Magos Együttes
A hagyományos magyar népzenét játszó, több, mint 10 éves Magos Együttes a táncházmozgalom egyik legkiemelkedőbb fiatal formációja.
Elsősorban Erdély (Kalotaszeg, Mezőség, Székelyföld) és a Kis-Magyarország (Szatmár, Dunántúl) területeinek dallamait játsszák.
A zenekar tagjai:
Enyedi Ágnes, Népművészet Ifjú Mestere, Junior Prima Díjas – ének
Soós Csaba, Népművészet Ifjú Mestere – hegedű
Kovács Márton, Junior Prima Díjas – hegedű
Salamon Soma, Népművészet Ifjú Mestere, Junior Prima Díjas- harmonika, furulyák
Enyedi Tamás – cimbalom
Éri Márton – brácsák
Prihoda István – nagybőgő, cselló
Célunk az eredeti hangzás megtartása mellett, a népi kultúra zenei hagyományainak művelése és továbbadása. Többünknek tanári hivatása is van, számos zeneiskolában végzünk oktató-nevelő munkát.
Előadásainkon hitelesen előadott népzenei összeállítások hangzanak el, melyek során megfigyelhető – az adott tájegységen belül – az érintett falu zenészeinek és kiemelkedő énekes egyéniségeinek a hatása is.
Gyakran járunk gyűjtőutakra Erdélybe, s az így elsajátított zenei élményeket igyekszünk beleépíteni muzsikánkba, majd megismertetni az adott tájegység hagyományait a zenehallgatókkal.
Táncegyüttesek kísérete mellett rendszeresen koncertezünk és tartunk táncházakat itthon és külföldön egyaránt. A jobbágytelki Marosszéki Népzene- és Néptánctábor állandó zenészei vagyunk évek óta. 2011-ben a FolkBEATS – autentikus népzenei és világzenei tehetségkutató verseny győztesei lettünk. Ennek köszönhetően 2012-ben 5 hetes, 26 koncertes észak-amerikai turnén vettünk részt, melyen az amerikai és kanadai magyar közösségekben tartottunk nagysikerű koncerteket és táncházakat. 2014-ben a Fölszállott a Páva tehetségkutató elődöntőseiként a közszolgálati televízió adásaiban is szerepeltünk. 2017-ben a Halmos Béla pályázat ösztöndíjasai lettünk, melynek köszönhetően kiadhattuk a Forgatós című lemezünket (autentikus magyar népzene Sajó mentétől Székelyföldig).
A Hagyományok Háza által 2018-ban életre hívott új népi előadó-művészeti minősítőn bemutatott „Magosan…” című alkotásunk Nagy Páva minősítést érdemelt ki.
Az egyik legnagyobb adatközlő mesterünknek Csiszár Aladár magyarpéterlaki prímást tartjuk, így nem is csoda, hogy mára már elképzelhetetlen egy Magos koncert péterlaki muzsika nélkül.